(Видео) Фјури после 2,5 години се врати со убедлива победа

0
90

Поранешниот светски шампион во тешка категорија Тајсон Фјури се врати на рингот со убедлива победа после цели 2,5 години.

Тој успеа да го победи Албанецот Сефер Сефери за време на спектакуларна гала вечер во неговиот роден Манчестер.

Фјури доминираше од почетокот на борбата се до четвртата рунда, кога Сефери повеќе не можеше да се врати во рингот.

Извор:taratur.mk

Коментирај