ВИДЕО: Еве како изгледала лабораторијата за производство на синтетичка дрога во Мала Речица

0
1213

Српското министерство за внатрешни работи објави видео од лабараторијата во Мала Речица, Тетовско во која се произвдувала синтетичка дрога. Оваа мини фабрика е откриена во заедничка акција на македонската и српската полиција.

Пронајдени се околу 300 килограми синтетичка дрога, а според неофицијалните информации најголем дел од запленетата дрога била „Каптагон била наменета за борците на ИСИЛ.

Коментирај