ВИДЕО: Еве ја атмосферата меѓу навивачите по победата на Вардар, Мицкоски слави со Комити

0
438

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по победата на Вардар и освојувањето на тронот на Лигата на ракометните шампиони, салвеше со навивачката група Комити.

Погледнете дел од атмосферата.

Македонскиот шампион Вардар е нов европски ракометен шампион.

Екипата на Роберто Гарсија Парондо забележа победа во финалето на „Ф4“ во Келн против Веспрем со 27:24 (16:11).

Коментирај