Видео: Елмас незапирлив, нов гол за „дијамантот“

0
315

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас продолжи со добрата форма и попладнево постигна нов гол за Фенербахче.

Елмас на гостувањето кај Кашимпаша постигна гол во 20-та минута, со што го израмни резултатот на 1:1.

Извор: sportski.mk

Коментирај