ВИДЕО: Двата цепелини со кои Македонија го понижи двократниот светски шампион

0
6579

Македонската ракометна репрезентација игра феноменално прво полувреме во Мец против Шпанија и успеа да го понижи големиот противник со две атракции.

Забавно е да си Македонец во Мец. Два феноменални цепелина изведоа Кире Лазаров и Дејан Манасков, односно Кире Лазаров и Гоце Георгиевски. Шпанците беа во бунило додека нашите „решетаа“, а посебно добар беше првиот цепелин кој изнуди овации.

Дефинитивно, овие два потега на македонските репрезентативци ќе конкурираат за потези на денот на Светското првенство (СП) кое се игра во Франција.

Извор: Гол.мк

Коментирај