ВИДЕО: Џордан Бел го изведе потегот на вечерта во НБА

0
661

Кошаркарот на Голден Стејт, Џордан Бел на гостувањето кај Далас во победата на неговиот тим (133:103) го имаше потегот кој ја одбележа вечерта во НБА лигата.

Бел во финишот на средбата при една транзиција изведе забивање асистирајќи си сам со помош на таблата.

На забивањето на Бел, не останаа рамнодушни ниту ѕвездите на Голден Стејт, Кевин Дурант и Стеф Кари.

Коментирај