ВИДЕО: Џамбазов со урнебесна имитација на Борисов – „Пет нешта които обичам од Македонија“

0
1594

Македонскиот ектер и шоумен, Игор Џамбазов во свој препознатлив стил се осврна на последните „искри“ со Бугарија, имитирајќи го бугарскиот премиер Бојко Борисов, почнувајќи од невештото ставање на заштитната маска на лицето… кога цел свет му се смееше на Бојко бидејќи наместо на уста, заштитната маска против корона ја стави преку очи.

Но, Џамбазов не застанува тука… тој набројува пет македонски работи кои Бугарите толку многу ги сакаат и никако не можат да се помират дека не се нивно. Погледнете го феноменалното видео:

ВИДЕО: Цел свет му се смее на Бојко Борисов – наместо на уста, заштитната маска против корона ја стави преку очи

Коментирај