(Видео) Дали ја имаме блокадата на сезоната во НБА лигата?

0
270

Блокадата на кошаркарот на Хјустон Рокетс, Клинт Капела во дуелот со Голден Стејт Вориорс беше прогласена за најдобар потег на третиот натпревар помеѓу овие два тима.

Победата на Хјустон, ја изедначи серијата против актуелниот шампион на 2-2, а беше на крилјата на Харден и Гордон.

Сепак, Капела со оваа блокада со две раце над Андре Игуадала во првото полувреме имаше свој удел во оваа победа.

Погледнете ја…

Коментирај