ВИДЕО: Да се наежиш – Погледнете ја неверојатната кореографија на навивачите на Дортмунд

0
222

Борусија Дортмунд вечерва ја пречека екипата на Ајнтрахт од Франфурт.

Како и секогаш, домашните фудбалери имаат огромна поддршка од своите навивачи, кои и вечерва покажаа зошто се едни од најдобрите на светот.

Славниот „Жолт ѕид“ за вечерашниот натпревар подготви спектакуларна корографија и уште еднаш ја воодушевија спортската јавност.

Погледнете ја галеријата како тоа изгледаше и како навиваат навивачите во Дортмунд.

Од овој спектакуларен перформанс има и неколку фантастични фотографии. Погледнете ги:

Извор: Спортски.мк

Коментирај