ВИДЕО: Борко Ристовски прими досега невиден гол во ракометот!

0
511

Во натпревар од шпанската лига, македонскиот голман Борко Ристовски прими интересен гол од белата точка, погодок каков што не се гледа често.

Барселона очекувано лесно го победи тимот на Пуерто Сагунто. Но она за кое се зборува по овој меч е голот на Жоан Боеседу. Тој успеа на магичен начин да го измами Борко од пенал.

Коментирај