ВИДЕО: „Бојкотирам Апсаана“ за новата „бомба“ со Заев – Да погодиме со Димишков се знаел само од телевизија?

0
295

На Фејсбук страницата „Бојкотирам Апсаана“ се појави видео со сите изјави на лидерот на СДСМ, Зоран Заев поврзани со случајот Рекет“.

Во видеото Заев тврди дека не го познава адвокатот Димишков (кој инаку е брат на судијката Димишкова, која го ослободи Заев за случајот „Поткуп“), што по најновата бомба која беше објавена денеска се покажа дека не е вистина.

Нова бомба: Заев добивал совети и е близок со Васко Димишков и влегува во рекетот од 6 милиони евра

Коментирај