(Видео) Бекам и Тоти му се поклонија на Новак поради овој фудбалски потег!

0
716

Познатите фудбалери Дејвид Бекам и Франческо Тоти му се поклонија на Новак поради овој потег, кој е актуелен на социјалните мрежи.

Имено, Новак и неговиот тим одиграа фудбалски натпревар на тениски терен и покажаа завидни фудбалски вештини.

Ова не го пропуштија великаните на фудбалот, Дејвид Бекам и Франческо Тоти, кои му честитаа за неговите маестрални потези и потенцираа дека тој има „подобра лева од нивните“.

leva

Секако, сето ова е симпатична шега на социјалните мрежи што привлече големо внимание кај познатите спортисти.

Погледнете како Новак играше фудбал:


View this post on Instagram

Point of the week

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Коментирај