(Видео) Банкротираниот Роналдињо воодушевува со својата магија во нозете низ цел свет!

0
172

Бразилската легенда Роналдињо долги години ја воодушевуваше публиката ширум светот, а сега одново го направи тоа на еден хуманитарен турнир.

Популарниот „волшебник“ покажа дека уште има магија во неговите нозе и на два пати во период од пет секунди изведе две идентични маестрални додавања.

Ова да се гледа е вистинско уживање….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

извор:sportski.mk

Коментирај