(Видео) Атракција на Вимблдон – Ѓоковиќ и Гофан го одиграа најспектакуларниот поен на турнирот!

0
282

Новак Ѓоковиќ и Давид Гофан несомнено го одиграа најспектакуларниот поен досега на тенискиот гренслем Вимблдон.

Убедливо најдобриот поен на натпреварот се случи на почетокот на вториот сет, со два извонредни твинер лоба на двете страни, но на крајот поенот му припадна на Гофан.

Противникот на Новак успеа да го добие и следниот поен, но Србинот мирно го приведе гемот на крајот во своја корист.

Погледнете го најдобриот поен на турнирот досега…

Коментирај