ВИДЕО: Активист на СДСМ фатен како кине плакати „Јас за тебе сум господин, крв ти е*ам у п*чка!“

0
3498

Нов предизборен инцидент се случи попладнево во општина Аеродром.

На видео објавено на социјалните мрежи се гледа како еден од активистите на УМС на ВМРО-ДПМНЕ снима член на СДСМ кој yништyва избopeн рекламен материјал на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова.

На видеото се гледа дека откако активистот на УМС го евидентира настанот, членот на СДСМ трга да го нaпaднe младото момче и му се зaкaнува.

Извор: Курир.мк

Коментирај