Видео: Адетокумбо прескокна човек за забивање на годината

0
29

Водачот на Милвоки, Адетокумбо ги врати навивачите неколку години назад, со забивање во сопствена режија која не потсетува на легендарното забивање на Винс Картер од Олимписките игри во Сиднеј.Тогаш можеби најдобриот забивач на сите времиња го прескокна Фредерик Вајс од Франција, а минатата ноќ во Њујорк,грчкото крило на Бакс направи нешто слично.

Во продолжение погледнете го ова легендарно забивање на Јанис кој натпреварот го заврши со 23 поени и 6 асистенции.

Коментирај