(Видео) Абе кај тргна другар….Овој фудбалер го даде најбрзиот гол во Премиер лигата!

0
309

Фудбалерот на Саутемптон, Шејн Лонг се запиша во историјата на Премиерлигата.

Toj синоќа на мечот против Вотфорд го постигна најбрзиот гол во историјата на лигата.

long

Вотфорд го имаше почетниот удар, но еден од дефанзивците направи голема грешка, која ја искористи Лонг и постигна гол за 7 секунди, па така го урна претходниот рекорд на Ледли Кинг, кој изнесуваше 9,82 секунди.

Еве како се урна рекордот на Кинг….

Коментирај