ВИДЕО: 25-те најпопуларни песни за 2016 година измиксани во една

0
703

DJ Earworm на својот Јутјуб профил го промовираше традиционалниот музички микс во кој се споени најголемите хитови за годината која изминува.

Најновиот поп „мешап“ на диџејот од Сан Франциско е наречен „United State of Pop 2016“, а ги спојува 25-те најпопуларни хитови во САД, меѓу кои „This Is What You Came For“ на Калвин Харис и Ријана, „Can’t Stop The Feeling!“ на Џастин Тимберлејк, „Cheap Thrills“ на Сиа и „24K Magic“ на Бруно Марс.

Коментирај