ВИДЕО: 2.000 „Комити“ заедно со „Next Time“ ги испеаја „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“

0
3803

Некст Тајм ја засилија еуфорија на „вечното дерби“ меѓу Вардар и Пелистер, кое вечерва се одигра на „Филип Втори“ во Скопје.

Македонското дуо ги отпеа „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“ заедно со околу 2.000 „Комити“, кои го славеа 30-тиот роденден.

Погледнете:

Коментирај