ВИДЕО: 10 феноменални комедии за смеење до солзи

0
1205

Непобитен факт е дека квалитетна комедија моеже да Ве расположи и насмее, а токму оваа предлог листа на филмови е идеална за оние кои сакаат по напорниот ден да се насмеат до солзи.

Bright Side направи листа на одлични комедии кои гарантирано ќе ве насмеат, така што ќе заборавите на сите проблеми, барем за кратко време.

1. The Nice Guys

Приватниот детектив Холанд Марч (Рајан Гослинг) и Џексон Хили (Кроу) ќе работат на случај со исчезната порно актерка. За време на истрагата, тие неочекувано ќе откријат теорија на заговор.

2. Spy

Сузан (Мелиса Мекарти) воопшто не изгледа како агент на ЦИА, но кога светот е во опасност, само таа може да го спаси. Во останатите улоги се појавуваат Џејсон Статам и Џад Лоу.

3. The Heat

Агентка на ФБИ и полицајка од Бостон се на сериозна мисија да запрат безмилосен нарко бос.

4. Just Go With It

Дени се запознава со Палмер и постојано зборува за сопругата и семејството, кои не постојат. Палмер сака да ја запознае неговата сопруга и токму затоа Дени ја замолува својата колешка Кетрин и нејзините деца да глумат негово семејство.

5. The Proposal

6. The Hangover

7. Central Intelligence

Филм кој цело време ќе ве држи во неизвесност, но нуди неверојатен хумор.

8. Bad Moms

Оваа комедија е дефинитивно еден од најзабавните филмови на листата.

9. Hot Fuzz

Николас е полицаец преместен од Лонд во мало гратче каде се обидува да се навикне на руралниот живот и новиот партнер, Дени. Серија убиства прават местото да изгледа како опасно. Филм со кој нема да ви биде здодевно

10. Up for Love

Коментирај