Веста за малтретираната бабичката на Зелен пазар најверојатно е лажна

0
133

Веста која вчера беше споделена од многу портали за бабичка на Зелено пазарче која наводно била малтретирана од полицајци, најверојатно е лажна, откако за приказната нема никакви докази (фотографија/видео), пишува Новинарот Жарко Настоски.

Приказната и личи како да е измислена, откако слични се забележани на разни српски портали, со сличен кредибилитет: https://www.srbijadanas.net/fotografija-razbesnela-srbiju-…/).

„Туку, и Даниела личи како да е фејк профил, па би сакал да ги прашам дел од заедничките пријатели – дали ја знаете Даниела надвор од Фејсбук? Што работи, каде учела, итн“, прашува Настоски.

Извор:Република.мк

Коментирај