Веспрем поразен од Кил во ЛШ, иако Манасков имаше добра партија

0
278

Унгарски Веспрем запиша пораз од гостувањето кај Кил во рамки на Лигата на шампионите со 22:20.

Во 11. коло тимот на нашиот Дејан Манасков беше поразен, а тоа се чини беше познато уште од самиот старт на мечот.

Имено, првото полувреме Кил го доби со пет погодоци позитива, односно 14:9, а во продолжението иако Веспрем се доближи не успеа да дојде до пресврт, па оттаму и конечните 2 погодоци разлика во корист на германскиот состав.

Нашиот интернациоаналец на мечот запиша четири погодоци.

Инаку покрај Веспрем и Кил, на денешниот програм силите ги одмерија и Мешков Брест и Алборг кои ремизираа 23:23.

Sportski.mk

Коментирај