И вереникот на Викторија Лоба во Меѓународниот сојуз на Боки 13

0
617

Долгогодишниот партнер и иден сопруг на популарната пејачка Викторија Лоба бил еден од членовите на Управниот одбор во Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, пишува „Женски магазин“.

Името на скопскиот бизнисмен Ѓорги Калешов стои и на официјалниот сајт на хуманитарната организација со која раководеше популарниот Боки 13. Двојката се појави заедно и на една од роденденските забави на Боки.

Извор:Република.мк

Коментирај