ВЕЛЕМАЈСТОР: Иниеста постигна нов страшен гол за Кобе (видео)

0
584

Jaпонците уживаат во мајсториите на еден од најголемите велемајстори во историјата на фудбалската игра, Андрес Иниеста.

Откако пред неколку дена на магичен начин го постигна дебитантскиот гол, денес следуваше и вториот гол и тоа не било каков.

Иниеста го постигна за изедначување на 1:1 во натпреварот во кој неговиот Висел Кобе губеше со 0:1.

Извор: sportski.mk

Коментирај