Вардар ги израдува фановите: Се пуштаат дополнителни влезници за натпреварот со Веспрем

0
193

За натпреварот помеѓу Вардар и Веспрем се пуштени дополни влезници за стоење.

Билетите за натпреварот помеѓу Вардар и Веспрем беа брзо распродадени, па од Вардар се одлучија да пуштат нови дополнителни влезници за оваа средба.

Од утре во продажбата ќе се бидат пуштени дополнителните влезници кои ќе се продаваат по цена од 150 денари.

Влезниците ќе можат да се набават преку продажната мрежа на „Тикет плус“ и билетарата на СЦ „Јане Сандаски“.

Вардар во минатото коло од ракометната Лига на шампиони го победи Рајн Некар во Германија, додека оваа сабота во 17:30 во Скопје ќе го пречека Веспрем во натпревар кој е прогласен за дерби на колото.

Извор: sportski.mk

Коментирај