ВАР поништи гол за паметење

0
261

ВАР технологијата синоќа поништи спектакуларен гол.

Тоа се случи во дуелот на Емен против ПСВ во холандското првенство, а голот беше навистина спектакуларен.

Фудбалерот на домашната екипа Глен Бијл постигна гол од половина терен, но потоа ВАР го поништи.

Прегледот на видеото покажа фаул пред шутот на Бијл и голот беше поништен.

Вистинска штата.

Извор: sportski.mk

Коментирај