Вака во Русија се води битка за глас повеќе на изборите (видео)

0
281

Провокативна фотографија на разголената сопруга од еден регионален политички функционер во Русија се најновиот „метод“ на привлекување гласачи и мотивирање на гласачкото тело да излезе и да ги поддржи на изборите.

Јулија Дјатлова и уште осум голи девојки позираат прекриени со натписот „Ние ќе излеземе на избори“. Таа е сопруга на Александар Дјатлов, претседател на „Обединета Русија“ во Архангелск.

И претходно, со слична провокативна и ласцивна содржина, беа објавени секси стикери кои ги пренесе Maxim, преку кои жените ги заведуваат мажите и ги мотивираат да излезат на гласање.

Taratur.mk

Коментирај