Ужасни сцени во Лион: Играчот на Евертон остана неподвижен да лежи на теренот (ВИДЕО)

0
650

Страшната повреда на Чучо Мартина го одбележа натпреварот од четвротот коло од Европската луга меѓу Лион и Евертон.

Бекот на англискиот тим остана да неподвижно да лежи на тревникот после дуелот со офанзивецот на Лион Максвел Корнет, пред крајот на првото полувреме. Пет минути без свест лежеше на теренот, а потоа со голем аплауз од фановите беше изнесен од теренот.

Мартина во Евертон пристигна минатиот преоден рок, а порано настапуваше за Саутемптон, Твенте, Валвијк и Розендал.

Коментирај