Ужас во Прилеп: Старец полово нападнал 5 годишно девојче

0
367

Пет годишно девојче било полово нападнато вчера додека си играла на улица.

Од полицијата информираат дека 23- годишна жена пријавила дека додека нејзината петгодишна ќерка си играла на улицата „Никола Карев“, С.Ч.(70) врз детето извршил полови дејствија.

По пријавата од страна на полициски службеници тој бил приведен и задржан во Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.

Коментирај