Утринава приведен Сокол Митровски

0
738

Поранешниот градоначалник на Општина Ѓорче Петров, Сокол Митровски, заедно со уште неколку други лица, утринава е приведен, дознава МИА од полициски извори.

Митровски беше градоначалник на општина Ѓорче Петров од 2005 до 2017 година.

Веста за апсењата се уште се проверува во Основното јавно обвинителство Скопје.

Извор: Курир

Коментирај