4 C
Скопје
недела, јануари 20, 2019
Вести Уште една трагедија денеска во Македонија: Еден починат и четири повредени лица...

Уште една трагедија денеска во Македонија: Еден починат и четири повредени лица при истовар на мермер во Кочани

0
907

Едно лице починало, а четири други работници се здобиле со потешки повреди при истовар на мермер во фирма во Кочани.

Несреќата се случила попладнево околу 17 часот во близина на градската капела, при што неколку мермерни плочи ги пригмечиле лицата кои ги истоварале од камион.

Според првичните сознанија од дежурниот хирург во Општа болница- Кочани, едно лице било донесено без знаци на живот, а други двајца со апарат за вештачко дишење се препратени во Клиничкиот центар во Скопје. Останатите се задржани на лекување во Кочани.

Увид на местото на несреќата изврши јавен обвинител, а повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Коментирај