Уште еден испад на Веселин Вујовиќ (Видео)

0
325

Веселин Вујовиќ кој го води ППД Загреб уште еднаш го покажа својот познат темперамент.

Во натпреварот против Мешков во кој Загреб константно беше во негатива, Вујо при еден тајм-аут ги изгуби нервите. Вујовиќ во таа ситуација беснееше на еден од своите играчи.

„Умри, да ти еб*м животот, умри да не те гледам“, викаше Вујо по играчот Марко Паниќ.

ППД Загреб на овој натпревар беше поразен со 33:29.

Извор: sportski.mk

Коментирај