Уште еден 19-годишник во кобниот автобус

0
1035

Деветнаесетгодишниот Ајдин Исмаили загина во тешката сообраќајна несреќа на автопатот Тетово-Скопје. Исмаили е меѓу најмладите загинати патници во превртениот автобус на Дурмо турс.

Во јавноста претходно беа објавени имињата и на студентите Онур Садику и Бобан Аврамовски.

Засега откриени се девет имиња од 14. трагично загинати лица.

Извор:republika.mk

 

Коментирај