Урнебесно на „Енфилд“: Клоп ја „ископира“ легендарната поза на Балотели! (видео)

0
238

Тимот на Ливерпул денес со почеток од 17:00 часот го совлада тимот на Вест Хем со 4:0 и јасно најави дека оваа сезона нивна единствена цел ќе биде титулата во Премиер лигата.

Англиските камермани после голот на Мане за 2:0 забележаа една урнебесна реакција наЈирген Клоп кој сигурно ќе ве потсети на Марио Балотели на Европското првенство во 2012 година.

Извор: sportski.mk

Коментирај