УРНЕБЕСНО: Димитров и Ѓоковиќ се натпреваруваа во цедење маици!

0
301

Најдобриот бугарски тенисер Григор Димитров на својот Инстаграм објави урнебесно видео, кое веднаш стана хит.

Димитров денес имаше спаринг меч со Ѓоковиќ, а потоа големите пријатели се одлучија да се натпреваруваат во нешто друго.

Имено, двајцата ги цедеа маиците за да утврдат кој пролеал повеќе пот за време на мечот.

„Ноле можеби го освои Вимблдон, но јас го победив во денешното натпреварување ’мокра маица’, напиша Димитров на Инстаграм.

Извор: taratur.mk

Коментирај