Урнебесна сцена: Синот на Меси се радуваше на голот од Бетис (Видео)

0
426

Барселона синоќа на „Камп Ноу“ го декласираше Бетис со 5:2, иако имаше негатива на почетокот на мечот.

Бетис во 15-та минута стигна во водство со голот на Фекир, а мечот од трибините го следеа Меси и Суарез со своите синови.

При голот на Бетис се случи една урнебесна сцена, која не остана незабележана од камерите. Имено, помалиот син на Меси погреши и се израдува на голот, па Аргентинецот и Уругваецот веднаш му објаснаа дека не е време за славје.

Извор: sportski.mk

Коментирај