УЧЕНИЦИТЕ ЈА ИЗДАЛЕ: Професорка избркана од работа поради фотографиja (ФОТО)

0
646

Професорката по математика, Аналиса Алтарива, била суспендирана откако ученици на Фејсбук „ископале“ нејзини секси фотографии.

Иако фотографиите се стари пет години и 33-годишната жена тогаш не работела како професорка, сепак училиштето одлучило да биде суспендирана.

Во објавите на Фејсбук кои ги пишувала во 2013 година, таа признала дека „премногу размислува за сексот“ и дека луѓето веруваат оти таа ќе стане порно ѕвезда.

– Ова не е шега. Какви луѓе ги опкружуваат моите деца? Не може да се занимаваш со таа професија и да се однесуваш на тој начин – изјавила една мајка, на чиј син предавала суспендираната, пишува „The Sun“.

Учениците си ги разменувале фотографиите по мобилните телефони, па така дознало училиштето. Тоа не сакало да го коментира случајот, а професорката и нејзиното семејство се кријат од јавноста.

Извор: kurir.mk

Коментирај