Убавицата била “грдото“ пајче: Вака некогаш изгледала најатрактивната русокоса во Холивуд (ФОТО)

0
430

Холивудката актерка, која е најпозната по улогата во филмот „Волкот од Волстрит“ е една од најпосакуваните Холивудски дами.

Австралиската актерка Марго Роби (28) е позната како природна, опуштена и духовита личност. Споменатиот филм во кој глумеше, рамо до рамо со Леонардо Дикаприо, ја издвои како посебно талентирана актерка.

Гостувајќи во емисијата кај Џими Кимел, Марго рече дека е вистинска обожавателка на Хари Потер.

За да го докаже тоа, во емисијата донела фотографија на која има 13 години и ја чита споменатата книга.

Открила дека во тоа време носела очила само поради Хари Потер.

Извор: kurir.mk

Коментирај