Уапсен поранешниот светски шампион: Се обидел да украде 16 лименки пиво!

0
398

Поранешниот светски боксерски шампион, Орландо Слидо е уапсен во средата во Суидад Обрего.

За работата да биде полоша уапсен е бидејќи украл 16 линеки пива од супермаркет во негова близина. Барем така пишуваат локалните медиуми кои наведуваат дека овој инцидент и тоа како може да го наруши неговиот углед.

Тој е уапсен во раните утрински часови кога се обидел да излезе со лименките пиво кои немал намера да ги плати.

Салидо и претходно имаше проблеми со законот. Ко нкрајот на декември минатата година имал физички судир во еден бар во Сонори поради после што бил приведен.

Последната борба ја имаше кон крајот на минатата година кога со нокаут беше поразен од Мигел Роман, тогаш замина во пензија, но набрзо го промени мислењето.

Очекувањата се Мексиканецот повторно да го видиме во рингот.

Извор: taratur.mk

Коментирај