Твитер побрз од ОЈО и МВР: Сите знаат кои се Жаки и Раки од новата афера вредна 400.000 евра

0
3008

Јавноста која што ја користи социјалната мрежа Твитер веќе знае кои се двајцата од тројцата ликови кои денес Героски ги објави како актери во нова афера вредна 400.000 евра.

Geroski-400000-evra-reket

За разлика од ликот Коки за кого веќе е јасно дека е Боки 13 јавноста беше збунета само еден час кога на Твитер беа објавени вистинските имиња на Жаки кој дал и Раки кој добил една четвртина од рекетираните пари.

Жаки за кого Героски вели дека е дел од телекомуникацискиот бизнис е висок екс директор на еден од телекомите кој беше близок со моќници од поранешната власт.

За Раки за кого Героски вели дека е важен дел од власта работата е почиста. И од самото име но и од некои други предходни контраверзни случаи е јасно дека се работи за познат лик од највисоките кругови на власта близок на премиерот Заев.

Само мало пребарување на Твитер веднаш ќе ви ги открие имињата на двајцата нови (анти)херои од приказните на Героски.

Героски најавува нови бомби во август за вистинските актери зад рекетарската афера- Кои се Раки, Секи, Џеки?

Коментирај