ЦУК: Прогласена вонредна состојба во Ресен

0
244

Поради големото невреме што го зафати преспанскиот регион општина ресен прогласи вонредна состојба. Од ЦУК информираа дека поради силниот ветер и обилниот дожд, бил отежнат и сообраќајот во регионот, како и снабдувањето со електрична енергија.

Извор:република.мк

Коментирај