Ципрас на Твитер: „Договорот не препознава македонска нација”

0
180

„Договорот не ја признава македонската нација, го признава само правото на нашите соседи на самоопределувањe”, напиша меѓудругото грчкиот премиер Алексис Ципрас на Твитер.

loading...

Коментирај