Цел коловоз е прелиен со поликолор: Внимавајте на автопатот Скопје -Тетово!

0
301

Отежнато се одвива сообраќајот на автопатот Скопје – Тетово поради сообраќајната несреќа во која учествуваа едно товарно и едно патничко возило. Сообраќајна несреќа се случиla кога автомобил марка Фолксваген Пасат удрил во камион кој превезувал поликолор.

На автопатот има голема колона. Се чекаат официјални информации од страна на Министерството за внатрешни работи.

Извор: republika.mk

Коментирај