Тројца повредени во тепачката со ножеви на „Рузвелтова“, пренесени на клиника

0
594

Повеќе лица вчеравечер го нарушиле јавниот ред и мир на улицата „Рузвелтова“ во угостителски објект, по што тројца повредени завршиле во Клинички центар и тие се обезбедени до расчистување на случајот, потврди МВР.

Според пријавеното настанала физичка пресметка помеѓу две лица од една страна и две од друга, а најверојатно е употребен и нож.

Неофицијално, дознаваме дека еден од повредените е Албин К.

Извор: kurir.mk

Фото: Илустрација

Коментирај