ТОП 20 најбизарни пронајдоци кои ВО ИСТИОТ МОМЕНТ ќе сакате да ги имате во домот

0
376

Уверете се зошто целиот свет ШИЗНА по овие уникатни пронајдоци.

1. Шоља што сама го меша кафето или чајот

solja-koja-sama-mesa-kafu-ili-caj-0

Доколку ве мрзи да ги мешате состојките секогаш кога правите кафе или чај, ова е вистинска чаша за вас.

2. Ласерска тастатура

laserska-tastatura-1

За оваа тастатура дознавме уште во времето на комјутерското списание ЕНТЕР, но не беше достапна за поширока потрошувачка. Сега веќе не е така. Можете да ја поврзете со било кој уред што поседува блутут и уредот емитува тастатура на било која површина. Звучи практично!

3. Нож за мачкање со грејач

noz-za-mazanje-sa-grejacem-2

Колку пати ви се има случено да сте гладни и сакате што побрзо да намачкате путер, но само што сте го извадиле од фрижидер и тоа тешко ви оди? Овој нож го решава тој проблем.

4. Плетено одело кое го покрива целото тело
pleteno-odelo-koje-prekriva-celo-telo-3

Облека која на некому ќе му делува бесмислено, но некому навистина ќе му годи.

5. Врата што се трансформира во маса за пинг-понг

vrata-koja-postaju-sto-za-stoni-tenis-4

Сакате да играте пинг-понг, но во вашата куќа или стан немате доволно простор. Решение? Врата што се трансформира во маса за пинг-понг.

6. Филтрирајте ги гасовите во свежи и пријатни мириси 🙂

filtrirajte-gasove-u-sveze-i-prijatne-mirise-5

Дали би носеле долна облека што има ваква намена?

7. Апликација за заклучување на врата

aplikacija-ja-zakljucavanje-vrata-6

Не морате да се грижите дали сте заклучиле и сте ги понеле клучевите со себе кога го напуштате домот. Доволно е само да ја инсталирате оваа апликација на вашиот смартфон и се ќе биде во ред.

8. Ножеви од нерѓосувачки челик

nozevi-od-nerdajuceg-celika-7

Одлична работа за секоја кујна, со што, освен што ќе си помогнете при сечењето, ќе го намалите и просторот за чување на ножеви.

9. Шоља за кафе во облик на фотографски објектив

solja-u-obliku-objektiva-za-fotoaparat-8

Создадено за вистинските љубители на доброто кафе и убавите фотографии.

10. Џебна машина за перење

ves-masina-koja-staje-u-dzep-9

Со портабл машината за перење на Scrubba, ќе можете да патувате и без проблеми да ги перете алиштата, дури и кога сте отсутни на подолг временски период. Најинтересно е тоа што алиштата се перат за само 30 секунди.

11. Апликација за паметни телефони

aplikacija-za-pametne-telefone-10

Апликацијата “Јас сум богат”, што чини 999,99 долари и која нема апсолутно никаква функција, само во првиот месец беше инсталирана на телефоните на 8 богати луѓе. Тоа се 8.000 долари, за ништо. Добра бизнис идеја за земање на паричиња од богатите, зар не?

12. Желе со вкус на сланина

zele-sa-ukusom-slanine-11

Кога ќе го пробате ова, дефинитивно можете да ја проширите својата листа на најчудни слатки што сте ги вкусиле.

13. Џинс тавче

dzins-tiganj-12

Тава со „фармерка дизајн“? Навистина необично.  Погодна е за подарок за некој што сака фармерки и има намера да „скокне во тавче“.

14. Гушкачка јакна

jakna-koja-grli-13

Има некој што не сака да се гушка? Оваа јакна, секогаш ќе ве гушка!

15. Одело за возење велосипед

odelo-za-voznju-bicikla-14

Доколку некогаш сте сакале да изгледате гламурозно додека возите велосипед, ова е вистинското одело за вас.
16. Сокче и фото-апарат во едно

sokici-koji-su-u-stvari-fotoaparati-15

Одличен производ за да се освежите и да ги забележите важните моменти.

17. Doritos со сирење и чоколадо

doritosi-od-nacosa-sa-sirom-i-cokoladom-16

Доколку сакате да експериментирате со вкусовите, ви го препорачуваме овој производ. Во нашата редакција двајца рекоа дека би го пробале овој чуден производ.
18. Играње игрици и во WC
igranje-igara-i-u-wcu-17

Не прекинувајте го играњето на вашата омилена игричка, дури и кога природата ве повикува.

19. Шатор на соларна енергија

sator-na-solarnu-energiju-18

Овој шатор ја собира соларната енергија и овозможува користење на различни електрични уреди, додека кампуватe.
20. Плочка со чија помош нема да ги губите работите 

plocica-uspomoc-koje-necete-gubiti-stvari-19

Плочката ја закачувате на вашиот ранец, куфер, телефон или други предмети и истата ќе ви помогне да ги пронајдете доколку ги изгубите или ви бидат украдени.

П.С. Се залетав по 10-ката

Подготви: Емил Јакимовски

Коментирај