Неодоливи рецепти од Tasty – погледнете ги, има по нешто за сечиј вкус

0
2054

Никој, никогаш не успеал да игнорира рецепт кој го видел на Tasty.

Овој пат ве предизвикуваме со 10 неодоливи рецепти, кои топло ви препорачуваме да ги пробате и споделите со блиските.

Предјадења, мезиња, десерти… Има по нешто за сечиј вкус:

1. Спринг ролс со пилешко и зеленчук

2. Чоколадни бомбици со кокос и бадеми

3. Пилешки такоси на 4 начини

4. Домашен чипс на 4 начини

5. Спирали од компири

6. Полнети француски тостови

7. Полнето пилешко на 4 начини

8. Мезиња од само 3 состојки

9. Песто лиснати стапчиња

10. Домашни Фереро Роше

Коментирај