Толку од транспарентност: Градоначалникот на Охрид избега од прашањата на новинарите (ВИДЕО)

0
406

Транспарентност која првите луѓе на локалната власт на СДСМ и градоначалникот на Охрид од истата партија, Константин Георгиески, не ја вадат од уста денеска токму од нивна страна беше погребана, пренесува порталот Охрид 24.

Имено градоначалникот Георгиески денеска откако прочита што имаше напишано избега од новинарите и не одговори на нивните прашања.

Се поставува прашањето од што бега и што сака да скрие Константин Георгиески?

Коментирај