„Тоа е неприфатливо“: Анастасија доби забрана од Цеца!

0
915
02, November, 2018, Belgrade - Concert of Maya Berovic held in Stark arena. Svetlana Raznatovic and Anastasija Raznatovic. Photo: Antonio Ahel/ATAImages 02, novembar, 2018, Beograd - Koncert Maje Berovic (Maya Berovic) odrzan u Stark areni. Foto: Antonio Ahel/ATAImages

Цеца Ражнатовиќ на својата наследничка се уште не и дозволува да настапува, а за тоа има добра причина.

Пејачката која со години има успешна кариера, сака нејзината ќерка Анастасија да почне да настапува кога ќе го објави својот прв албум.

-Анастасија нема да настапува, таа го чека своето првенче. Анастасија дака да формира свој репертоар и да се појави со голем сил, каде на публиката ќе и се покаже во вистинско светло, а не сега со две песни, тоа за мене е сосема неприфатливо, вели Цеца за српските медиуми.

w

Таа додава дека Анастасија мора да го пронајде својот музички израз.

-Мора да има свој перформанс, мора да има свој музички израз и посебно ми е драго што ниедна секунда не сакаше да личи на она што јас го правам, заклучува Цеца за „Премиера“.

Извор:digitalnews.mk

Коментирај