Тинејџер остана без три прсти, се повредил додека работел на циркулар

0
408

Скопјанецот С.Џ. (19) со тешки повреди вчера попладне бил донесен во Градската општа болница “Наум Охридски“.

С.Џ. со повредите (скинати три прсти на левата рака) се здобил околу 14.40 часот додека работел на циркулар во фирма на ул. „Перо Наков“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај