Тешко повреден работник во печатница

0
266

Oд Итната медицинска помош Кочани вчера било пријавено во полиција дека околу 11.45 часот Д.К.(36) од Кочани додека извршувал работни задачи во печатница во Кочани, се здобил со тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршиле екипа од ПС Кочани и трудов инспектор. Се работи на расчистување на случајот

Коментирај